כריכת הספר הורות אינטימית הספר מקבץ עדויות של הורים ומטפלים אודות חוויית העבודה בקבוצה, בשילוב תובנות מקצועיות ומחקריות על יחסי הורים-ילדים. בעקבות התנסות זו, הורים ילמדו לראות את ילדם באור שונה ומטפלים ילמדו גישה יעילה לעבודה עם הורים.
זהו ספרה הרביעי של פרופ' שכטמן, המצטרף לספריה הקודמים שפורסמו גם בחו"ל.
ספרה "ייעוץ וטיפול קבוצתי עם ילדים ומתבגרים" (2010) היה לרב מכר.


פרופ' ציפורה שכטמן היא חוקרת ומומחית בינלאומית בייעוץ/טיפול קבוצתי. בעבודתה, פרופ' שכטמן משלבת הנחיה והדרכה של הורים וילדים, עם מחקר רב ממדים בתחום הקבוצות.


הספר מציע תובנות ועצות ליצירת הורות המבוססת על יחסים אינטימיים. הורות כזו מתחילה בהעצמת ההורה, המשכה בהבנת ההורה את עולמו הרגשי ותוצאותיה, בהתייחסות אמפתית, מעצימה ואוהבת של הילד.

"שלא כמו ברוב ספרי הדרכת הורים, המכילים מתכונים ומרשמים ל'תיקון' הילד, פרופ' שכטמן מביאה את גישתה הייחודית, המבוססת על התמקדות בהורה וביחסיו האינטימיים עם הילד כבסיס לצמיחתו כאדם. בדגש על אמפתיה ותפיסה הומניסטית, ובשילוב עם מתווה לייעוץ קבוצתי להורים נבוכים ולחוצים, הספר מלמד בהצלחה רבה כיצד ניתן לשלב רגישות, סמכות ותמיכה הורית על-מנת לקדם הורות יעילה".
פרופ' עזי ברק, פסיכולוג קליני, אוניברסיטת חיפה

"ספר זה מציע להורים מסע קבוצתי מרתק ומחזק בעקבותיו הם יראו את ילדם ואת עצמם באור חיובי יותר. התהליך הטיפולי מעוגן היטב בספרות ומתובל באין ספור דוגמאות, אשר יאפשרו להורים להבין שהם אינם לבד בסיפור הזה. למטפלים מוגש תיאור תהליך מבוסס ידע, מחקר וכלים טיפוליים, על ידי מחברת חלוצה בתחום הטיפול הרגשי והקבוצות, אשר הביאה את המיקוד הרגשי לניצן".
ד"ר מלי דנינו, מנכ”לית ניצן
 
"ספר הדרכה זה, העוסק בקבוצות ייעוץ לפיתוח הורות אינטימית, מיועד להורים, אנשי חינוך ואנשי מקצוע טיפוליים כיועצים חינוכיים, עובדים סוציאליים, מטפלים באמנויות ופסיכולוגים. הספר נכתב על-ידי קלינאית וחוקרת מובילה בתחום, בארץ ובעולם. ייחודו של הספר הנו בהזמנה לדרך חיים – בה היחסים בין הורים לילדים מבוססים על קרבה רגשית, על שפה רגשית, על הבנה רגשית על אמון ונאמנות. הספר מציע דרך ייחודית ויעילה שתוצאותיה נבחנו במספר רב של מחקרים אמפיריים".
פרופ' מיכל אל-יגון, החוג לייעוץ חינוכי וחינוך מיוחד, בית הספר לחינוך, אונ׳ תל-אביב.  

"מפגש קבוצתי עם הורים מזמן להם צלילה עמוקה לתוך ים גועש של צרכים, התמודדויות, אתגרים וקשיים המעצבים את ההורות שלהם. בתוך הים הזה מהווה תפיסת העולם של פרופ' שכטמן - מגדלור. קווים ברורים מנחים את ההולך בדרך והוא מוזמן לעלות על שביל של שיח רגשי - פתוח, כן, אוהד ומקבל. המיקוד במצבו הרגשי של ההורה, ממקום חומל ומחבק, מאפשר יציאה לדרך חדשה, המובילה ליחסי קרבה עם בני משפחתו".
דורית טלאור, מנחת קבוצות

Treating Child and Adolescent Aggression Through BibliotherapyAntisocial acts by children and teens are on the rise – from verbal abuse to physical bullying to cyber-threats to weapons in schools. Strictly punitive responses to aggressive behavior may even escalate a situation, leaving peers, parents, and teachers feeling helpless.
This unique volume conceptualizes aggression as a symptom of underlying behavioral and emotional problems and examines the psychology of perpetrators and the power dynamics that foster intentionally hurtful behavior in young people. It details for readers how bibliotherapy offers relevant, innovative, and flexible treatment – as a standalone intervention or as a preventive method in conjunction with other forms of treatment – and can be implemented with individuals and groups, parents, teachers, and even rivals.

Zipora Shechtman
Springer


View the book in publisher's catalogue (New Window)

 

Psychology-of-language-studies-in-Israel-Language-acquisition-reading-and-writing"ספרה של פרופ´ שכטמן הוא תוספת מצוינת לספרות בתחום של ייעוץ קבוצתי ופסיכותרפיה קבוצתית לילדים ומתבגרים. החומר המובא בו כולל מודל אינטגרטיבי של תיאורה בשילוב עם מחקר חדש ומתאים, המלצות וקווי הנחיה מוחשיים ומועילים ליישום... הספר מומלץ מאוד, ויהפוך לטקסט בסיסי בתכנית ההכשרה שלי".
- Arthur Horne, PhD, University of Georgia
 
"ספר חיוני מאד שנכתב על ידי מומחית רגישה ומכוונת מחקר. מטפלים ויועצים יתעשרו משלל האסטרטגיות, מהתיאור היצירתי של מקרים רבים, וממתודולוגיות מחקר, הנוגעות בטווח רחב של ילדים ומתבגרים מבולבלים, הלומדים כיצד לבטוח, להיחשף, להתקשר רגשית אל אחרים ולהשיג את יעדיהם".
- Fern Cramer Azima, PhD, McGill University
 
"ציפורה שכטמן השיגה מה שרבים מנסים לעשות אך רק מעטים מצליחים בו. היא כתבה טקסט חובה לקריאה, מבוסס היטב ומעשי מאוד, על ייעוץ קבוצתי ופסיכותרפיה לילדים ומתבגרים. הקורא הצולל אל תוך עמודים אלה יועשר במידע מתאים ומועיל! ספר זה מכרה זהב של תיאוריה, מחקר ויישום".
- Samuel T.Gladding, PhD, Wake Forest University
 
"בטקסט זה, שכטמן משרטטת בקפידה, צעד אחר צעד, את תהליך פיתוח הקבוצה לאורך השלבים השונים, תוך הצגת כלים מתאימים לגי להמטופלים שמטרתם לעודד את מערובותם של חברי הקבוצה בפעילות התורמת לריפוי. המחקר שלה, שפורסם בכתבי העת החשובים על ייעוץ קבוצתי, טיפול ודינמיקה קבוצתית הוכיח כי המודל שלה שתואר בטקסט זה הוא יעיל מאוד ומותאם היטב לסביבת בית הספר. הטקסט הוא תוספת חשובה לייעוץ הקבוצתי ולספרות הפסיכותרפיה הקבוצתית לילדים החל מגיל תשע ועד גיל ההתבגרות".
- George M. Gazda, EdD, The University of Georgia
 
צפורה שכטמן
הוצאת ספרים אקדמית יזרעאל

 

באתר זה נעשה שימוש בתמונות מתוך מאגרי התמונות Thinkstockphotos Shutterstock istockphoto
Menu