כריכת הספרכריכת הספר שאלה היא התשובההַחַיִּים הֵם שְׁאֵלָה

שֶׁלְּעוֹלָם לֹא תִּמְצָא פִּתְרוֹנָהּ

אַךְ נַמְשִׁיךְ לִשְׁאֹל אוֹתָהּ

וְלַחְתֹּר לִתְשׁוּבָה

שֶׁלְּעוֹלָם לֹא תִּנָּתֵן,

אוּלָם עֶצֶם הַשְּׁאֵלָה

הִיא חַיֵּינוּ

וְהִיא הַתְּשׁוּבָה.

 

 

 

 

 

 

 

 

כריכת הספר

 כְּכָל שֶׁכְּנָפַי

הִתְקָרְבוּ אֶל

מְקוֹר הָאֵשׁ

וּכְבָר יָכֹלְתִּי

לָחוּשׁ בַּחֲרִיכָתָן,

כָּךְ הִרְגַּשְׁתִּי

שֶׁאֲנִי קָרוֹב

לְמִמּוּשׁ חַיַּי.

 

 

 

 

 

 

כריכת הספר החלון הנסתר פנימה והחוצהאוסף נרחב של שירים הפותחים חלון לעולמו של הכותב ונפתחים אל פרשיות חייו ואף נפתחים החוצה אל העולם המקיף אותנו ומקיימים איתו כדברי מרטין בובר, ״יחסי אני-אתה״.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כריכת הספר לפקוח עיניים לרווחהכמאתיים שירים על החיים, החברה ועולמנו שלנו שבכולם תום ופיכחון ואנו חיים את חיינו בין השימחה והיאוש, מבקשים להעניק משמעות לחיינו וחותרים לפקוח עיניים לרוחה, לעורר את עיוורי הדרך ולחתור למימוש אישיותנו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כריכת הספר לשבור את הלוחותהתנ״ך האנושי בשיר. שירים על התנ״ך, פרשיותיו, עלילותיו, דמויותיו ועולמו האנושי, כתובים באספקלריה של ימינו. השירים נועזים לשבור את הלוחות, להמשיך נבואות תוכחה, להעלות מסרים עזים וביקורתיים על חברה, שבר עיתים, מנהיגות עריצה, מול סיפורי בראשית מלבבים, שירת אהבה והתעלות אנושית מ״יצר לב האדם רע מנעוריו״ ועד יצר לב האדם טוב מנעוריו, מזעקת איוב, הפסימיות של קוהלת ועד המופלאה באהבות - אהבת שיר השירים....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שירים קצרצרים.כריכת הספר בנים חורגים להיקו

כחמש מאות שירים קצרצרים שמורשתם בהייקו ופיתוחם לגבישי מבע על עולם ומלואו. מרוכזים במדורים: לשיר אהבה, נקטר הנשיקות, חיים נפרטים בשיר, כנפי פרברים, על אף שהמוח יודע, שמש וירח ויפי הבריאה, הילד הוא הילד, משקפי חלום, יצאתי מתולדות חיי, לזכור את שירת העשבים, עיוורי הדרך, הגשר המתמוטט, מאחורייך, נשיקות סוף הדרך...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שירי בית הקפה.כריכת הספר קפה ושיר


שירים המעלים עולמות רבים ועשירים המתגלים בחווית בית הקפה.

פרשיות אהבה ובגידה, ידידות וקנאה, כאב ותקווה, הרפתקאות וחלומות המועלות כולן בעושר רב של דמויות וסיפורי חייהן, לבטייהן, התמודדויותיהן עם החיים, בריחותיהן, חלומותיהן ואהבותיהן...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כריכת הספרמקום חשוב נודע לתפיסת החיים הטובים, השמחה, היופי, האופטימיות, התקווה, הן בעצבנו את חיינו, הן בהתמודדותנו עם קשייים ומצוקות, הן באיזוננו הנפשי, הן בהעשרת חויותינו ומעורבותנו בחיים, הן בעבודתנו על עצמנו ובתרגמנו חלומתינו למציאות.

בפרקים השונים של הספר אבחן את ההיבטים הפילוסופיים, הפסיכולוגיים, החווייתיים והיצירתיים של תחומים אלה; אציע כלים טיפוליים למצוא את השלווה בתוכנו ולגלות את ההנאה ולא לפחד לגעת בה, לחוות את השמחה ולהגשים חלומות.

מכאן הספר אינו רק הגותי-תיאורטי, אלא שואף להיות מיתרגם למציאות; להציע תבחינים ושאלונים; ציור מפות חיים; כלים מעשיים ודרכי הפעלתם; בחינות שיטתיות ודרכים לפירושן; הדגמות מהחיים והספרות, שיתוף בלמידתנו את עצמנו ובבחירתנו דרכים לחתירתנו אל החיים הטובים.

המחבר פרופ. אדיר כהן, פרופ. לחינוך ולביבליותרפיה באוניברסיטת חיפה, שימש ראש החוג לחינוך במיכללת עמק יזרעאל, עמד בראש בית-הספר לחינוך, בראש החוג לחינוך ובראש לימודי התרפיות בעזרת יצירה והבעה באוניברסיטת חיפה. מייסד לימודי הביבליותרפיה והתרפיה הפילוסופית וממטפחיהם בישראל ובעולם. הוא מחברם של ספרים רבים בביבליותרפיה, פילוסופיה של החינוך, ספרות וספרות ילדים. עורכם של כתבי-עת בתחומים הללו וחתן פרסים רבים, ישראליים ובין לאומיים.

כריכת הספר ״ממשיך להיכתב״ספר שיריו השני של פרופ׳ אדיר כהן הכולל את מיטב שירתו בשנים האחרונות.
השירים זכו לשורה ארוכה של התייחסויות של סופרים, משוררים, מבקרים, פסיכולוגים ומטפלים.
פרופ׳ אדיר כהן משורר ומספר, ממייסדי הביבליותרפיה בישראל ובעולם, מטפח הכתיבהתראפיה והטיפול הפילוסופי. שימש כדיקן הפקולטה לחינוך וכראש החוג לחינוך באוניברסיטת חיפה ובמוסדות אקדמיים נוספים.

כשגרונו נחנק,
נשם נשימות עמוקות בעיניו;
כשפעימות ליבו נחלשו,
תזמרת עלומה ניגנה באזניו;
כששערו הלבן
ליטף את שערה השחר,
נגהה הלה כסופה;
כשעיניו רחצו בתכלת עיניה,
ראה עורונו לעומק הים;
כשנשק שפתיה,
מעינות עדן גן בשפתיו;
כשחבק גופה,
נענתה הכמיהה לא תתם,
נפתחו שערים;
וידע בטרם הנעל שער
כי לו היה פתוח השער
ואתה מתר לשומר הסף
למחות חיוך משפתיו,
לנופף לקפקא ולומר לו כי נצח
ואז לנעל את השער.

יצא לאור בהוצאת אמציה 2018

כריכת הספר ״מכתבי אהבה״מכתב אהבה הוא נפש חיה, הד נאמן של הקול הדובר (ביאליק)

רק במכתב אהבה זוכה האדם בפנינה הזוהרת מתוך הצדפה (כריסטופר מורלי)

* האהבה, החיזורים, היצר, הבדידות ושיברון הלב, נחשפים בעזרת מכתבי אהבה של הגדולים והטובים בסופרי העולם ובהם חתני פרס נובל ומיטב הפרסים הספרותיים.

* אלף הפנים של אהבות הסופרים: אהבות מהוססות ונפחדות; אפלטוניות; אימפוטנטיות; רומאנטיות; בוערות וסוחפות; שתלטניות ואלימות; הזויות וחלומות; הומוסקסואליות; לסביות, כל אלה מוצאות ביטויין במיגוון הגדול של מכתבי אהבה המובאים בספר ומגלים את פניהם השונות של הסופרים, שאת מרביתן לא היכרנו עד כה.

* עושר גדול של דרכי כתיבה של מכתבי אהבה; מכתבי אהבה קצרצרים; פתקי אהבה; מכתבי אהבה בלבוש שיר; משתפכים; מאופקים וקשוחים; מטיפים ומייסרים; קובלים וכועסים; עצובים ובכיינים; חושפניים; אירוטיים ופורנוגראפיים, כשהכתיבה היא האדם, וחושפת את פניו.

* גילוי היצירה הנולדת מתוך מכתבי האהבה של הסופרים; חשיפת שורשיה; תכניה; דמויותיה; מבעה הייחודי, צומחים מתוך מכתבי אהבה ומהחוויות שהולידו אותם. ומכאן מפתח חשוב להבנת יצירות רבות של הסופרים.

* הנוגע במכתבי אהבתו נוגע בסופר, בכמוסים שברגשותיו, באהבותיו ובסודות יצירתו.

המחבר פרופ. אדיר כהן, פרופ. לחינוך ולביבליותרפיה באוניברסיטת חיפה, ראש החוג לחינוך במיכללת עמק יזרעאל, עמד בראש בית-הספר לחינוך,בראש החוג לחינוך ובראש לימודי התרפיות בעזרת יצירה והבעה באוניברסיטת חיפה. מייסד לימודי הביבליותרפיה והתרפיה הפילוסופית וממטפחיהם בישראל ובעולם. מחברם של ספרים רבים בביבליותרפיה, פילוסופיה של החינוך, פסיכולוגיה ופילוסופיה של האהבה והארוטיקה, ספרות וספרות ילדים. עורכם של כתבי-עת בתחומים הללו וחתן פרסים רבים, ישראליים ובין לאומיים.

לדף הספר לחצו כאן (בחלון חדש)

פגישה על השפתייםמה היא נשיקה?
 
"לשון נופל על לשון" - שני פיות מתאחדים.
 
(מימרה עברית)
  
כשאהבה ותשוקה אוחזות בנו הנשיקה מצמידה אותנו לבן או בת זוגנו כששפתנו המתאחדות מעבירות טעמים, ריחות, ליטופים, סודות, רגשות, כמיהות חלומות.
 שונות הן הנשיקות: עזות, תאוותניות, מוצצות, רכות, מעודנות, ביישניות, רעבות, חודרניות, קלילות, מתגעגעות, חולמניות...
 
 הנשיקה פותחת חברות וקירבה, מביעה קשר וחיבה; משמשת פתיחה לאינטימיות, לקשר גופני ונפשי; מרגשת ומעוררת; מגרה, משמשת מבוא למין; מהווה מגע גופני ראשון עם בן הזוג; משפרת מצב רוח; נותנת מבוא מוצא לחושניות; מקיימת חווייה אירוטית כשלעצמה; מהווה נקודת מיפגש בין מין וארוטיקה; מלמדת על בני הזוג, תכונותיהם, תגובותיהם; מפעילה את כל הגוף על מיגוון הבטיו הפיזיולוגיים, הכימים, הנוירולוגיים, ההורמונליים, הנפשיים; מזרימה ריגושים; מוליכה לסיפוק, לעתים אפילו אורגאסטי; מיילדת חלומות ומשמשת שער לאהבה.
  
בספר שלפנינו נדלה מן האוצר האינסופי של התייחסויות לנשיקה, עיונים פילוסופיים על משמעותה, בחינות פסיכולוגיות, הערות מדעיות, הארות ספרותיות, בחינת סוגי הנשיקות, דרכי הנשיקה, כוחה של הנשיקה וריבוי פניה, עדויות על נשיקותיהם של אנשי-שם, שחקני קולנוע, אמנים; דברי הומור ובדיחה ועוד ועוד.

כריכת הספר" החיים כואבים"החיים כואבים. איש מאיתנו איננו חסין מפני הכאב והסבל שבחיים. כולנו מתנסים בתקופות לא קלות של סבל בחיינו. לעיתים התקופות קצרות ולעיתים מתמשכות לאורך זמן, לעתים מערערות את עצם קיומנו, כמחלות ממאירות, במות יקירינו, באובדנים קשים, ולעתים פחות טראומטיות אך עדיין מרובות ייסורים וסבל, משברים משפחתיים, אובדן אהבה, בדידות, חריגות, פגיעות חברתיות וכיו"ב.
הספר שלפנינו עוסק בריבוי פניו של הסבל ובדרכי ההתמודדות עמו, כשהוא מציע מגוון נרחב של אמצעים וכלים להתגבר עליו. פרקי הספר יביאו אותך לפתח פרספקטיבות חדשות לחשיבה אחרת לגבי סבלך; להכרה כי תפישותיך אותו, תרמו לעתים להגדלתו ולא להקלתו וכי צעד ראשון בדרך להתמודדות ולנצחון על הסבל, הוא לשנות גישות ותפישות, לפתח הבנות חדשות, להכיר את ריבוי הפנים שלו ובכלל זה, את ההבטים החיוביים והבונים שבו.

 

 

 

 

Tent-on-the-beach

 נטיתי אוהל על שפת הים במרחק גדול למדי מטיילת צועדי הבריאות ומכורי הספורט וקרוב למדי לצועדי החלומות ואוהבי המרחבים, לצועדים עצמם לדעת בבקשם את שיח הגלים הפותח שיחם עם עצמם, בחפשם צדפים ואבנים שננטשו על ידי המים ובמוצאם את עצמם שאינו פוסק מתהיותיו.
סיקשתי להקים מקום פגישה למבקשים אוזן קשבת לשיחה, פינה להתיחחדות עם עצמם, מקום לשיתוף חולמים אחרים במסעם, תחנת הצטיידות נפשית לריחוף על פני הים, רגע של הבעת מישאלות וכיסופים למימושם, שעה של יחד.
כבר בימים רחוקים הקימו להם בני האדם אוהב מועד. הן השמים והארץ פתוחים היו בפניהם אך הם ביקשו להתכנס, למצוא רחם של יחד, להיות חבוקים בתוכו אך לא כלואים, כאשר פתח האוהל פתוח לרווחה. ואף האוהל כולו ניתן להיות מועתק לכל מקום שאדם מבקש בו רגע של קדושה, ולא קדושה דתית, אלא קדושת הפגישה עם עצמך, ההיפתחות אל זולתך, רקימת הדו-שיח עם האדם, עם עצמך עם האל שבתוכך.

ואכן הספר הוא רומן-פסיפס המביא סיפוריהן של דמויות רבות שבאו אל האוהל הזה כשהן חולמות ללמוד להלך על המים.
לא אוטוביוגרפיה לפנינו, על אף שמקובלים עלי דבריו של לודוויג לואיסון כי "גם הרומנטיקן וגם הפילוסוף אינם אלא כותבי ביוגרפיה: שניהם כותבים את וידוייהם, שניהם מספרים את הגות נפשם".
לפנינו ביוגרפיה בדוייה, או נכון יותר אנטי-ביוגרפיה, יוצאת מן האני אל המחוזות הבדויים ומאפשרת לו לחיות אלפי חיים בחייו היחידים.
בוודאי לא זיכרונות לפנינו על אך שכדברי טנסי וויליאמס "החיים הם כולם זיכרון חוץ מרגע ההווה החולף על פניל במהירות כה רבה עד שאתה בקושי תופס אותו". מבחינה זאת החיים כזיכרון קראו את עצמם בעשרות הדמויות, מלווים אותן במסען העצמאי מתוך עצמן ובחזרה לעצמן.

הוצאה: אמציה

Black-and-white-tones

העולם הזה מלא אור למי שיודע זאת וחשוך כולו למי שמאבד את דרכו... (ר' ברוך ממז'בוז')

ספר ראשון מסוגו העוסק בריבוי הפנים והגוונים של פסימיזם, אופטימיזם ותקווה. הוא בוחן את מקומם בחייו של היחיד; חלקם בבריאותו הגופנית והנפשית; תרומתם לאושר ולשמחה או לדיכאון ולאין האונים; הצטיירותם בספרות ובאמנויות; מקומם בטיפול הנפשי ובטיפוח החיים הטובים ועוד ועוד...

מן הנושאים המועלים בספר:
* הפילוסופיה של האופטימיזם, הפסמיזם והתקווה
* משמעות ואופטימיזם, אובדן משמעות ופסימיזם * דרכים לטיפוח האופטימיזם
* מודעות עצמית וטיפוח האופטימיזם
* אופטימיזם, פסמיזם ותקווה ותפיסת החיים הטובים
* חשיבה חיובית ופסיכולוגיה חיובית
* אופטימיזם ואושר
* אופטימיזם, אמונה ודת
* אופטימיזם ואשלייה ורמייה עצמית
* אופטימיזם ומימוש הפוטנציאל האישי לשמחה ולעונג
* התקווה והאושר
* אופטימיזם וזיקנה
* אופטימיזם ועמידה מול המוות
* אופטימיזם בראייה ביקורתית
* פסמיזם הגנתי
* אין אונים נלמד
* החיובי שבחשיבה השלילית

בנוסף לדיונים הפילוסופים והפסיכולוגיים ולבחינות המעשיות מועלים בספר עשרות תיאורי מקרים; סיפורים מדגימים; הארות ספרותיות; הצעות טיפוליות; שאלונים רבים לבחינות הפסימיזם, האופטימיזם והתקווה ופרקי הדרכה והפעלות יצירתיות.

הוצאה: אמציה

האופק מתקרב: סיפורים כסירות הצלהאוסף סיפורים שנכתבו במרוצת השנים ועתה כשהסירות מתקרבות אל האופק הן נושאות מטען של יצירה, מסע נפשי, זיכרונות ונגיעות בדמויות שהיו אני. בספר מכונסים עשרות סיפורים פסיכולוגיים העשויים לשמש בידי הפסיכולוגים והמטפלים ככלי חשוב בהתמודדות עם נושאים כמו: קשר וניכור; הסיפור האישי בטיפול; בדידות והסתגרות; אובדן; חיפוש שורשים; הדו-שיח עם ההורים; אופטימיות ופסימיות ועוד ועוד.

הוצאה: אמציה

 

 

 

 

 

 

 

 

song-writes-meטורי שיר המהדהדים פעימות לב במסע השנים והמציירים תחושתו של "אדם מטפס על סולם חבלים של חלומותיו / ושוב אינו יכול לרדת".

 

"ובעומקם של הדברים מישאלתו של הממשיך לדחוף את הסלע אל ראש ההר:
 

וכשסלעו של סיזיפוס ידרדר
במורד, תפילתי שלא יחטיאני
במידרון
וימצאני במקום בו הטמנתי כנפיי"

 

הוצאה: אמציה

 

 

 

 

adir-cohen-meeting-oppositesלראשונה בעברית ספר מקיף ויסודי העוסק באוקסימורונים תוך הדגמת אלפים מהם, הארתם, ניתוחם ושילובם בשיח הממלא את כל תחומי חיינו.

האוקסימורון בנוי על צירוף של הפכים, אמירה אבסורדית, פרדוקס. אך אם נתבונן בו נראה כי נפתחת ממנו פילוסופיה מעמיקה, הבנה פסיכולוגית עשירה, העזה יצירתית והארה רב-כיוונית של כל הבטי הקיום, החברה, התרבות המדע והרוח.

הספר תורם להבנה חדשה של החיים והעולם; לראיית ההפכים היוצרים את חיינו; לתפיסה חדשה של היחסים הזוגיים וקשרי האהבה שנאה; ליצירת בסיס לפסיכולוגיה חדשה; להכרת המרכיבים שביסודות האמנות, הספרות וההומור. מן הנושאים המועלים בספר: • כן ולא בנשימה אחת – על האוקסימורון וריבוי פניו • אי-הגיון הגיוני – מילון אוקסימורונים • אמיתי יותר מן החיים – אוקסימורונים בונים-הורסים את העולם: - אלוהים, דת, אמונה וכפירה - פילוסופיה, דעת ואידיאלים - ספרים, אמנות, תיאטרון, קולנוע ומוסיקה - לשון, דיבור ושתיקה - האני ותכונותיו - יופי, אהבה, אירוסין, נישואים וגירושים - לעבור דרך השער ללא שער – אוקסימורונים בתורת ה"זן" - האורגאזמה הלא נכונה – אוקסימורונים בהומור של וודי אלן - צחוק רציני – הבדיחה וההומור - הר גריזים והר עיבל מתאחדים – עלבונות וקללות - ליטוף בועט – מילון של הגדרות אוקסימורוניות - פנים שוחקות-בוכיות – עולם ומלואו בראי האוקסימורונים בפרקי הספר המגוונים משולבות עשרות יצירות אמנות אשר הביטוי האוקסימורוני העולה מהן עשיר ונועז.

המחבר, פרופ´ אדיר כהן, משמש כפרופ´ לחינוך ולביבליותרפיה באוניברסיטת חיפה וכראש החוג לחינוך במיכללת עמק יזרעאל. מחברם של ספרים בתחומי הפילוסופיה של החינוך, הספרות, הטיפול, ההומור וספרות הילדים. הוא אספן ומומחה לחקר האפוריזם הפילוסופי היהודי והעולמי, ומחברם של רבי המכר: ספר הציטטות הגדול, ספר הציטטות הפילוסופיות, ספר ההומור היהודי הגדול, ספר הציטטות היהודי הגדול, מילון השקרים והתירוצים ועוד... הוא עורכם של כתבי עת וחתן פרסים רבים, ישראליים ובין לאומיים.

אדם, חווה והנחש - ריבוי הפנים של פרשות מחוץ לנישואיםספר ראשון מסוגו המעלה את ריבוי הפנים של פרשות מחוץ לנישואים בהארה פסיכולוגית, ספרותית, חברתית וטיפולית. הספר מעלה עשרות תאורי מקרים, עדויות, קטעי יומנים וסיפורים שנכתבו על סמך חוויותיהם האישיות של עשרות המשתתפים במחקר. מקום מיוחד מוקדש להארות ספרותיות מתוך מיטב הספרות העולמית והעברית המרחיבות את הראייה ומקנות לה עומק רב. מן הנושאים המועלים בספר: * התפוגגות חלום האהבה בנישואים * המיתוס של המונוגמיה * מה מביא למעורבות בפרשות מחוץ לנישואים? * על חדירתו של השקר ליחסים הזוגיים * פרשות מחוץ לנישואים בראי המחקר * בזכות לא בגנות * רמייה עצמית באהבה וביחסים מחוץ לנישואים * קנאה רומאנטית * פרשות מחוץ לנישואים במקום העבודה * חיפוש הדראמה בחיים * אנחת כינור וחריקת קפיצי המיטה - זוגיות ובגידה * האם פנטאזיות מיניות הן בגידה? * נישואים פתוחים * הבגידה האינטרנטית * התמודדות עם התגלות הפרשות מחוץ לנישואים * העולם הנפשי המוסתר של השותפים בפרשות * פרשות מחוץ לנישואים בחברה החרדית. הארות דרך הספרות היפה (ספרות יוון ורומי, הנריק איבסן, אינגמר ברגמן, דוסטוייבסקי, פלובר, הרולד פינטר, ל.נ. טולסטוי, ניקולא פארג, דוד פוגל, יוסף בר-יוסף, דוד גרוסמן, ח.נ. ביאליק, אריקה יונג, ויקטוריה גריפין, אוולין לאו, סילביה פלאת´, אסיה ג´, לו אנדראס סלומה, יורם קניוק, יצחק אורפז, ד.ה. לורנס) המחבר פרופ. אדיר כהן הוא מייסד הביבליותרפיה והתרפיה הפילוסופית וממטפחיהם בישראל ובעולם. משמש כפרופ. לחינוך ולביבליותרפיה באוניברסיטת חיפה וכראש החוג לחינוך במיכללת עמק יזרעאל. עמד בראש בית-הספר לחינוך, בראש החוג לחינוך ובראש לימודי התרפיות בעזרת יצירה והבעה באוניברסיטת חיפה. הוא מחברם של ספרים רבים בביבליותרפיה, פילוסופיה של החינוך, ספרות וספרות ילדים. עורכם של כתבי-עת בתחומים הללו וחתן פרסים רבים, ישראליים ובין לאומיים.

אדיר כהן
אמציה הוצאת ספרים

 

Dictionary-of-lies-and-excusesשקר הוא יפויים והסתרתם ההכרחית של החיים. רק בכוחו בלבד ניתן לשאתם. (גבריאלה ד'אנונציו) התירוץ גרוע מהשקר מפני שאינו אלא שקר מלווה בצביעות.(אלכסנדר פופ) בספר שלפנינו נאספו אלפי השקרים והתרוצים הממלאים את חיינו, הצצים ועולים בכל יום, הנפוצים בכל תחום וגיזרה, המתגלים בכל גיל, המתגוונים בעשרות סוגים ואיפיונים. הכרת "מילון השקרים" ו"מילון התירוצים" שבספר מקנה לנו ראייה כל מקפת של השקרים והתירוצים בחיינו ומסייעת לנו להיטיב להבין את היחסים הבינאישיים ולא פחות מכך את יחסינו עם עצמנו. האוספים שבספר חושפים לפנינו את אלפי השקרים והתירוצים, המודעים והלא מודעים, באהבה ובמין; בזוגיות ובמשפחה; בחברות ובבגידה; בנישואים ובפרידה; ביחסים חברתיים ומקצועיים; בחיי העבודה והמסחר, הכלכלה והניהול; בתקשורת ובפירסומת; בחינוך ובאקדמיה; בפוליטיקה ובאידיולוגיה; בצבא ובחיים האזרחיים; במשפט ובפלילים; בספרות ובאמנות; בגיל הרך ובבגרות; ברמייה עצמית ובלבישת המסכות. ספר ראשון מסוגו המציע לפנינו את המראה העקומה, ואולי האמיתית של חיינו. המחבר פרופ. אדיר כהן הוא מייסד לימודי הביביליותרפיה והתרפיה הפילוסופית וממטפחיהם בישראל ובעולם. משמש כפרופ. לחינוך ולביבליותרפיה באוניברסיטת חיפה וכראש החוג לחינוך במיכללת עמק יזרעאל. עמד בראש בית ספר לחינוך, בראש החוג לחינוך ובראש לימודי התרפיות בעזרת יצירה והבעה באוניברסיטת חיפה. הוא מחברם של ספרים רבים בביליותרפיה, פילוסופיה של החינוך, ספרות וספרות ילדים. עורכם של כתבי-עת בתחומים הללו וחתן פרסים רבים, ישראליים ובין לאומיים.

אדיר כהן
אמציה הוצאת ספרים

 

Forgive-your-parents-and-rebuild-your-lifeמן הנושאים החשובים המועלים בספר: חשיבותה של הסליחה ; לגלות את אבא ואמא; איך להרוס דימוי עצמי; איך לחנוק באהבה; כעס במערכות היחסים עם הורים; סודות משפחתיים; לחיות בתוך שקרים; המילים היורדות לחיינו; התמודדות עם אלימות מילולית במשפחה; התמודדות עם סחטנות רגשית; להגן על מיניותך; התמודדות עם גירושי הורים; תהליך ההשלמה; ואולי לא לסלוח; התמודדות עם מות הורים; התמודדות עם התאבדותם של הורים; דרכים, כלים והצעות לפגישה מחודשת עם הורנו.
בנוסף לדיונים הפסיכולוכיים ולבחינות המעשיות מועלים בספר עשרות תאורי מקרים סיפורים מדגימים, הארות ספרותיות, הצעות טיפוליות ופרקי הדרכה.

אדיר כהן
אמציה הוצאת ספרים

 

באתר זה נעשה שימוש בתמונות מתוך מאגרי התמונות Thinkstockphotos Shutterstock istockphoto
Menu