פרופ׳ רבקה איזיקוביץברכות לפרופ' (אמריטה) רבקה איזיקוביץ', פרופ׳ רבקה איזיקוביץמהחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך על בחירתה לכהן כעורכת כתב העת המכובד 'מפגש לעבודה חינוכית סוציאלית'. בדברי ועדת האיתור בכתב העת, לפרופ' איזיקוביץ' נכתב: "חברי הוועדה החליטו פה אחד שאת המועמדת המתאימה ביותר להוביל את כתב העת שיקר ללב כולנו".

כתב העת מפגש לעבודה חינוכית-סוציאלית הוא ביטוי לחזונה של עמותת אפשר לפעול לפיתוח העבודה החינוכית-סוציאלית בישראל. המערכת עיצבה את ייעודו של כתב העת כבמה המאפשרת ומעודדת שיתוף מפרה בין אנשי האקדמיה, בעיקר במדעי החברה, לבין אנשי השדה בתחום החינוכי- סוציאלי, עם דגש בילדים ובני נוער בסיכון בחברה רב-תרבותית כישראל. זהו כתב עת שפיט המפרסם מחקרים, מאמרים עיוניים ויישומיים של אנשי חינוך, טיפול, הדרכה, שיקום, רווחה וחברה בנושאים האלה: ילדים ובני נוער בסיכון, אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, טיפול בפרט ובמשפחה, חינוך וטיפול בקהילה ובפנימייה, רב-תרבותיות, גישור ודיאלוג, מדיניות חברתית, אלימות, לחץ, משבר וטראומה, הדרכת עובדים, חינוך לערכים וחינוך בלתי פורמלי. המאחד את כולם הוא, כאמור, העשייה החינוכית- סוציאלית.

פרופ' רבקה איזיקוביץ' היא פרופסור (אמריטה) מן המניין במגמה לחינוך, חברה ותרבות. היא כיהנה כראש החוג למנהיגות ומדיניות בחינוך והיתה חברה בוועדה להערכת הצעות מחקר בלשכת המדען הראשי של משרד החינוך. תחומי התמחותה הם אנתרופולוגיה וחינוך. בשנים האחרונות היא מתמקדת בצעירים ובני נוער מהגרים, באינטראקציה בין הגירה לגלובליזציה ובהשפעה של תהליכים אלו על חינוך פורמלי ולא פורמלי.

לאתר האישי של פרופ' רבקה איזיקוביץ'
לגליונות כתב העת מפגש

באתר זה נעשה שימוש בתמונות מתוך מאגרי התמונות Thinkstockphotos Shutterstock istockphoto
Menu