אדר בן אליהוד׳׳ר אדר בן-אליהו מהחוג לייעוץ והתפתחות האדם הוזמנה להרצות במרכז הלאומי לחקר וידע מצבי אסון. ניתן לצפות בהרצאתה "ילדים בחירום" בקישור זה (בחלון חדש)

ההרצאה מתחברת לנושא חשוב העוסק בילדים במצב חירום של מלחמה/טרור וגם נוגעת בנושא של ילדים בשגרת חירום. הנושא קשור לקונסורציום של נוער/ילדים בשגרת חירום אותו הקימה ד"ר בן-אליהו כחלק מהיותה חברה במרכז הלאומי לחקר וידע מצבי אסון.
אביבה ברקוביץ אוחנהד׳׳ר אביבה ברקוביץ-אוחנה קיימה סדנא על חקר התודעה: פרספקטיבות שונות שנועדו לגשר בין תפיסות נוירוביולוגיות, פילוסופיות ובודהיסטיות, תוך כדי תרגולי מדיטציה קצרים למשתתפים, במטרה לייצב את תחום חקר המדיטציה בתוך השיח הרחב של חקר התודעה, ולהביא לשיח את החשיבות של התפתחות פוסט-קונבנציונלית של התודעה. הסדנא קשורה למחקר הבסיסי שד"ר ברקוביץ-אוחנה עורכת, שנותן את הבסיס התיאורטי למחקרי התערבות ולשיח על השפעות תרגול מדיטציה על התפתחות האדם בכלל, ובחינוך בפרט.
הסדנא היתה מוצלחת ביותר, וכבר מתוכננת סדנת המשך.

כרמית רוזןברכות חמות לכרמית רוזן, בוגרת המגמה לביבליותרפיה ומדריכה בפרקטיקום של המגמה לביבליותרפיה - על זכייתה במקום הראשון בתחרות הסיפור הקצר של עיתון "הארץ" עם סיפורה "חזירי בר". התרגשות וגאווה!

לחץ כאן לקריאת הסיפור (בחלון חדש)

הדס ולילךפרס מאמר מצטיין בכתב העת The Journal of Holocaust Research הוענק לד"ר לילך אשולין ופרופ' הדס ויסמן, החוג לייעוץ והתפתחות האדם, בנושא:

Voices of Adult Offspring of Righteous Among the Nations: Wartime Experiences During the Holocaust

קולותיהם של ילדיהם הבוגרים של חסידי אומות העולם: חוויותיהם מזמן המלחמה והשואה

ד"ר לילך אשולין סיימה את הדוקוטורט בחוג לייעוץ והתפתחות האדם, הפקולטה לחינוך.

לקריאת המאמר המלא לחץ כאן (בחלון חדש)

הקהל בכנסלקראת פתיחת המגמה החדשה לייעוץ והדרכת הורים בשנת הלימודים הקרובה, קיימנו יום עיון (01.04.2019) ובו למדנו מעט על הורים בתנ"ך ובספרים, על הורות לילדים שמיזגם מאתגר, על שליטה פסיכולוגית הורית ועל התערבויות להורים בגיל הרך.

גילינו באופן לא מפתיע כפי שגם המחקר מראה שככל שניסיוננו בהורות רב יותר, כך אנחנו מבינים כמה ידע עדיין חסר לנו.

אתם מוזמנים לצפות בקטעים מתוך יום העיון (בחלון חדש), ותוכלו כמובן להתמקצע וללמוד באופן מעמיק יותר במגמה החדשה.

לצפייה בגלריית התמונות מיום העיון לחץ כאן (חלון חדש)

לפרטים פנו אל עדי סגל בטלפון 04-8249150 או במייל adashti@univ.haifa.ac.il

באתר זה נעשה שימוש בתמונות מתוך מאגרי התמונות Thinkstockphotos Shutterstock istockphoto
Menu