ייעוץ וטיפול קבוצתי בילדים ומתבגרים - תיאוריה, מחקר וטיפול

Psychology-of-language-studies-in-Israel-Language-acquisition-reading-and-writing"ספרה של פרופ´ שכטמן הוא תוספת מצוינת לספרות בתחום של ייעוץ קבוצתי ופסיכותרפיה קבוצתית לילדים ומתבגרים. החומר המובא בו כולל מודל אינטגרטיבי של תיאורה בשילוב עם מחקר חדש ומתאים, המלצות וקווי הנחיה מוחשיים ומועילים ליישום… הספר מומלץ מאוד, ויהפוך לטקסט בסיסי בתכנית ההכשרה שלי".
– Arthur Horne, PhD, University of Georgia

"ספר חיוני מאד שנכתב על ידי מומחית רגישה ומכוונת מחקר. מטפלים ויועצים יתעשרו משלל האסטרטגיות, מהתיאור היצירתי של מקרים רבים, וממתודולוגיות מחקר, הנוגעות בטווח רחב של ילדים ומתבגרים מבולבלים, הלומדים כיצד לבטוח, להיחשף, להתקשר רגשית אל אחרים ולהשיג את יעדיהם".
– Fern Cramer Azima, PhD, McGill University

"ציפורה שכטמן השיגה מה שרבים מנסים לעשות אך רק מעטים מצליחים בו. היא כתבה טקסט חובה לקריאה, מבוסס היטב ומעשי מאוד, על ייעוץ קבוצתי ופסיכותרפיה לילדים ומתבגרים. הקורא הצולל אל תוך עמודים אלה יועשר במידע מתאים ומועיל! ספר זה מכרה זהב של תיאוריה, מחקר ויישום".
– Samuel T.Gladding, PhD, Wake Forest University

"בטקסט זה, שכטמן משרטטת בקפידה, צעד אחר צעד, את תהליך פיתוח הקבוצה לאורך השלבים השונים, תוך הצגת כלים מתאימים לגי להמטופלים שמטרתם לעודד את מערובותם של חברי הקבוצה בפעילות התורמת לריפוי. המחקר שלה, שפורסם בכתבי העת החשובים על ייעוץ קבוצתי, טיפול ודינמיקה קבוצתית הוכיח כי המודל שלה שתואר בטקסט זה הוא יעיל מאוד ומותאם היטב לסביבת בית הספר. הטקסט הוא תוספת חשובה לייעוץ הקבוצתי ולספרות הפסיכותרפיה הקבוצתית לילדים החל מגיל תשע ועד גיל ההתבגרות".
– George M. Gazda, EdD, The University of Georgia

צפורה שכטמן
הוצאת ספרים אקדמית יזרעאל