חדשות הפקולטה לחינוך

ד׳׳ר שרית ברזלי זכתה בפרס היוקרתי -

Earli outstanding publication award

הפקולטה לחינוך מברכת את ד"ר שרית ברזלי, מהחוג למדעי הלמידה וההוראה, על זכייתה בפרס היוקרתי Earli outstanding publication award, אותו קיבלה ביחד עם שותפתה אווה תום ותלמידתה טליה שלומי-אילוז.

מדובר במאמר:

Dealing with disagreement: The roles of topic familiarity and disagreement explanation in reasoning about conflicting expert claims and sources. Published: Learning and Instruction, 69 (2020), 101367.

Sarit-Barzilai

פרופ׳ אנית סומך זכתה בשיתוף עם בת אל אוחיון במאמר המצטיין לשנת 2021 בכתב העת Journal of Educational Administration

הפקולטה לחינוך מברכת את פרופ׳ אנית סומך, מהחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך, על זכייתה בשיתוף עם בוגרת התכנית לניהול מערכות חינוך, בת אל אוחיון, במאמר המצטיין לשנת 2021 בכתב העת Journal of Educational Administration

 

הודעת הזכייה:

המאמר הזוכה

Congratulations!

Your article The trickle-down effect of OCB in schools: The link between leader OCB and team OCB, in the journal Journal of Educational Administration, has won an award for Outstanding Paper in the 2021 Emerald Literati Awards.

חשוב!

ד״ר אג׳באריה וד״ר פרי-חזן זכו במענק הזנק מחממת חיפה לחקר דתות

הפקולטה לחינוך מברכת את ד״ר אימן אג׳באריה ואת ד״ר לטם פרי-חזן, מהחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך, על זכייתם במענק הזנק לשנת תשפ״ב מטעם חממת חיפה לחקר דתות.

מחקרו של ד״ר אימן אג׳באריה, מהחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך, עוסק בצומת שבין חינוך אסלאמי לחינוך לאזרחות: האפשרויות החינוכיות בהגות של מחמד ארכון, עבד אלכרים סרוש וטארק רמדאן.

מחקרה של ד״ר לטם פרי-חזן, מהחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך, עוסק בתחרות בהליכי הקבלה לישיבות הקטנות החרדיות.

ד״ר לטם פרי-חזן זכתה במענק ליצירת רשת מחקר בין-לאומית של חינוך לזכויות ילדים

הפקולטה לחינוך מברכת את ד״ר לטם פרי-חזן מהחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך על זכייתה במענק ליצירת רשת מחקר בין-לאומית של חינוך לזכויות ילדים, מטעם ה-Swedish Research Council.

שם המחקר: Human rights education for children and young people: An international research network.

המחקר הוא בשותפות עם 4 חוקרות משבדיה, אוסטרליה, שוויץ ופולין.

אנחנו מאחלים ללטם הצלחה רבה בעשייה המחקרית בנושא כה חשוב!

lotem-perry-hazan

ד״ר לטם פרי-חזן זכתה במענק ליצירת רשת מחקר בין-לאומית של חינוך לזכויות ילדים

הפקולטה לחינוך מברכת את ד״ר לטם פרי-חזן מהחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך על זכייתה במענק ליצירת רשת מחקר בין-לאומית של חינוך לזכויות ילדים, מטעם ה-Swedish Research Council.

שם המחקר: Human rights education for children and young people: An international research network.

המחקר הוא בשותפות עם 4 חוקרות משבדיה, אוסטרליה, שוויץ ופולין.

אנחנו מאחלים ללטם הצלחה רבה בעשייה המחקרית בנושא כה חשוב!

פרופ' אריה קיזל העביר את הרצאת הפתיחה בכנס המקוון של האגודה האסייאתית לפילוסופיה עם ילדים

פרופ' אריה קיזל, מהחוג למדעי הלמידה וההוראה נשיא האגודה הבינלאומית לפילוסופיה עם ילדים, העביר את הרצאת הפתיחה בכנס המקוון של האגודה האסייאתית לפילוסופיה עם ילדים:

PCYNAP Philosophy with Children and Youth Network for Asia-Pacific.

ההרצאה של פרופ' קיזל עסקה באתגרי המנחים בקהילות חקירה פילוסופיות בימים אלה של הקורונה.

ד״ר מיכל איילון זכתה במענק מכובד מקרן טראמפ

הפקולטה לחינוך מברכת את ד״ר מיכל איילון, מהחוג לחינוך מתמטי, על זכייתה במענק מכובד מקרן טראמפ בנושא ״הקמה וחקר של מאגר שיעורים ואירועים קריטיים מצולמים הקשורים להוראה של מתמטיקה שימושית בחטיבת הביניים״.
למחקר צפוייה תרומה תיאורטית ומעשית בתחום של תהליכי שילוב אוריינות מדעית, טכנולוגית וחברתית בהוראה ולמידה של המתמטיקה.
אנו מאחלים לך הצלחה והנאה גדולה מקידום של מחקר פורץ דרך.

michale-ayalon

ד׳׳ר אדר בן-אליהו נבחרה לכהן כראש אקדמי של בית הספר הבינלאומי של אוניברסיטת חיפה

הפקולטה לחינוך מברכת את ד"ר אדר בן-אליהו שנבחרה לכהן כראש אקדמי של בית הספר הבינלאומי של אוניברסיטת חיפה.

ד"ר בן-אליהו אחראית על הקשרים והממשקים השונים בין הגורמים לקידום תכניות בינלאומיות קיימות וחדשות ותעבוד בשיתוף מלא עם הרקטור וסגן הנשיא לבינלאומיות וקיימות.

ד"ר בן-אליהו היא פסיכולוגית התפתחותית-חינוכית מחקרית, הגיעה לאוניברסיטת חיפה בשנת 2014 לחוג לייעוץ והתפתחות האדם בפקולטה לחינוך. את הדוקטורט קיבלה מאוניברסיטת דיוק בארה"ב (Duke University) ותואר שני מאוניברסיטת בר-אילן בפסיכולוגיה ניסויית-מחקרית. מחקרה עוסק בקיימות לימודית ובתהליכי למידה בסיסיים, תוך שילוב של התחום הרגשי וויסות רגשי כחלק מתהליך הלמידה, ופיתוח התחום של למידה אקדמית-רגשית. היא חברה במרכז הידע והמחקר הלאומי בתחום ההיערכות למצבי חירום, שם הקימה קבוצת עבודה מחקר- שטח קונסרוציום של נוער וילדים בשגרת חירום.

ניתן ליצור קשר עם לשכתה באמצעות גב' ענת טנג'י שליסברג, מרכזת ביה"ס הבינלאומי, במייל  aschlis1@univ.haifa.ac.il או בטלפון 04-8288730.

אנחנו מאחלים לד"ר בן-אליהו הצלחה רבה, הנאה וסיפוק בתפקיד.

פתיחת שנת הלימודים בהשתתפות שרת החינוך – ד׳׳ר יפעת שאשא ביטון

לרגל פתיחת שנת הלימודים האקדמית, ב-11-10-2021 התקיים מפגש חגיגי של חברי הסגל בפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה בהשתתפות (יוצאת דופן) של שרת החינוך ד״ר יפעת שאשא ביטון.

השרה הינה בוגרת הפקולטה וזכתה למילות ברכה מדיקן הרשות ללימודים מתקדמים, פרופ׳ לילי אורלנד-ברק. בדבריה, פרופ' אורלנד-ברק דנה בעבודת הדוקטורט של השרה. עבודה המעמידה במרכזה את הדיאלוג בין ערבים ויהודים בחברה הישראלית. השרה הביעה הערכה לדיון במחקרה ואת האופטימיות הטבועה בממצאיה ביחס להרחבת הגשרים וצמצום הפערים. בהמשך הדברים, השרה נזכרה בערגה בתקופת לימודי הדוקטורט בחוג לחינוך, ובהנחייתו הצמודה של פרופ׳ גבי סלומון ז״ל.

דיקן הפקולטה, פרופ׳ רוזה לייקין, המחישה את התקדמות הפקולטה לחינוך בתחומים רבים. צמיחה הכוללת מרכזי מחקר משגשגים, תחומי מחקר מגוונים, עלייה בבוגרי התארים המתקדמים והסטודנטים הפעילים בחוגי הלימוד, וכן ציינה את הדירוג הגבוה בה זוכה הפקולטה בישראל ובדירוג העולמי. כמו כן, השרה הוזמנה לבקר באחד מחדרי המיחשוב המתקדמים והחדשים של הפקולטה לחינוך, תוך המחשה של סביבות הלמידה המפותחים במרחבים אלו שבוצעה על ידי ד"ר יותם הוד.

דברי השרה ראו בסרטון (בחלון חדש)

לצפייה בגלריית התמונות מהביקור לחצו כאן (בחלון חדש)

לצפייה בסרטון מהביקור לחצו כאן (בחלון חדש)

ספר חדש לפרופ׳ דנה אמיר

הפקולטה לחינוך מברכת את פרופ׳ דנה אמיר, מהחוג לייעוץ והתפתחות האדם,Psychoanalysis on the Verge of Language לרגל צאת ספרה החדש Psychoanalysis on the Verge of Language.

הספר "Psychoanalysis on the Verge of Language" עוסק בהבנה פסיכואנליטית של מקרי קצה, ובאופנים שבהם ניתן להשתמש בהמשגות מתחומי המוזיקה, הספרות והשפה כדי לשפוך אור על המבנים הייחודיים הנפשיים הללו ועל צורת הטיפול בהם. הפרקים השונים עוסקים, בין השאר, בממדים השונים של ההפרעה האובססיבית, בוריאציות מגוונות של חצייה מגדרית, בכפילות הממאירה של סצנת גילוי העריות ובצורות המיסוך של שפת המעוול האינדיבידואלי והקולקטיבי. מתוך ההקדמה של פרופ' ענר גוברין לספר (בתרגום לעברית): "לאורך פרקי הספר המגוון הזה אמיר חושפת פנים מגוונות של הזיקה בין תהליכים נפשיים לבין עקרונות השפה, בעודה מאירה מחוזות שאינם ניתנים לביטוי מילולי או אף שוללים ביטוי מילולי. חידושיה הקליניים, המבוססים על הבנתה העמוקה את נפתולי התחביר הנפשי, מוסיפים רובד חשיבה נועז ומקורי לקנון הפסיכואנליטי."

לדף הספר באתר ההוצאה לאור (בחלון חדש)

שני מאמרים של פרופ' קיזל ועמיתים בעיתון הארץ

פרופ' אריה קיזל פירסם לאחרונה, יחד עם עמיתים, שני מאמרים בעיתון "הארץ".
האחד, משותף לד"ר סיגל נאור-פרלמן מתוכנית "דרך רוח", פורסם במדור המאמרים של עיתון הארץ ב-1 בספטמבר 2021 ומתח ביקורת על התמקדות היתר של מערכת החינוך במיומנויות רגשיות-חברתיות. בין השניים כותבים השניים: "הטעות המערכתית גרמה לכך שבתי הספר הפכו למוסדות קליניים והצוות הבית ספרי לפסוודו-מטפלים שתפקידם "לשלב" ו"להכיל" את התלמידים בסביבה "פסיכו-פדגוגית" וב"סטינג" מתאים. זו שפה חדשה שהזניחה במידה רבה את האיזון הנכון הנדרש מבית הספר כמוסד מטפח תרבות ואינטלקט לצד מיומנויות אזרחיות רחבות".

המאמר השני פורסם על ידי פרופ' קיזל ואלון ירושלמי, תלמיד מחקר ומנהל בית ספר בחדרה. הוא פורסם במוסף השבועי של "הארץ" ב-17 בספטמבר 2021. תחת הכותרת "לאן נעלמו הנשים מספרי הלימוד באזרחות?" פורסים קיזל וירושלמי לקט ממצאים ממחקר רחב שבוצע ואשר בדק את ייצוגן של נשים בספרי הלימוד באזרחות. המחקר הכיל שלושה ממדים: ממד כמותי, ממד איכותני וממד ויזואלי ותוצאותיו המלאות יפורסמו בגיליון הקרוב של כתב העת "עיונים בחינוך". ב"מוסף הארץ" הם פורסם חלק מהממצאים הבולטים וקוראים לשרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא-ביטון למנות צוות שיבדוק את יצוגן של אוכלוסיות נוספות בישראל בספרי הלימוד.

ברכות למאסטרנט עדי הדרי על מלגה ממכללת תל חי

ברכות לתלמיד המחקר לתואר שני, עדי הדרי, על זכייה במלגת תמיכה (בסך 6,000 ₪) ממכללת תל חי.
עדי הדרי כותב עבודת תזה בנושא: "דיאלוג חינוכי בבתי חולים: עבודתם החינוכית של מורים במחלקות אנקולוגית-ילדים" בהנחיית פרופ' אריה קיזל מהחוג למדעי הלמידה וההוראה וד"ר מירב חן, ראש החוג לפסיכולוגיה במכללת תל חי.