הקורס "טיפוח סביבה אכפתית ומיטיבה בחינוך"

"בכל שנותיי באקדמיה לא עברתי קורס כל כך מושקע. אני מרגישה שהקורס הזיז משהו בתפיסת עולמי וגרם לי- הרבה יותר מפעם אחת או פעמיים- לעצור רגע ולחשוב איך אני ניגשת למשימות …" (סטודנטית בקורס)

 

לאחר הצלחת הקורס "טיפוח סביבה אכפתית ומיטיבה בחינוך", אנו מתרגשים לספר לכם על פתיחת ההרשמה לשנת תשפ"ג סמסטר א'.

הקורס הוא קורס MOOC  (Massive Online Open Course) – קורס אינטרנטי מלא – ללא מפגש פנים אל פניםפתוח לכולם בחינם, שנמצא באתר "קמפוס ישראל" (המשרד לשוויון חברתי והמועצה להשכלה גבוהה) בשפה העברית ובאתר edX העולמי בשפה האנגלית.

הקורס "טיפוח סביבה אכפתית ומיטיבה בחינוך" מציע גישה חדשנית, פורצת דרך, לטיפוח סביבה אכפתית ומיטיבה בחיים האישיים והמקצועיים ובמערכות חינוך ומזמין את הלומדים בו ללמוד בדרך חוויתית, מעצימה ולעיתים אף קסומה.

בסיומו יהיו ללומדים תובנות חדשות אבל בעיקר כלים פרקטיים איך לעשות שינוי ולעיתים טרנספורמציה של ממש בסביבה האישית  וגם המקצועית.

מטרת הקורס המרכזית היא לקדם אפשרות ליישום פרקטיקות של "פדגוגיה מתבוננת" בעבודה החינוכית ובחיים האישיים של הסטודנטים/סטודנטיות.

 

הקורס בנוי מ"שערים" שונים (כמו "הקשבה לעצמי", שיח ודיאלוגיות", הטבע וקסמו" , "אמנות תנועה ומוזיקה", "חדוה ומשחקיות", ו- "משמעות ושאלות של מיסתורין") שמציעים הכרות המשגתית והתנסותית עם דרכים שונות לקדם סביבה אכפתית ומיטיבה ועם כלים ליישום שכבר מופעלים בהצלחה בארץ ובעולם.

הקורס יועבר בשפה העברית בסמסטר א' ובשפה האנגלית בסמסטר ב' תשפ"ג.

ניתן להירשם לקורס ולקבל קרדיט אקדמי על הקורס בתיאום עם מזכירות החוג/בית הספר והוא מתאים לכל מי שרוצה לקחת אותו בתחומי החינוך ובתחומים רבים אחרים. 

ניתן לקחת את הקורס בשלבי לימוד שונים – תואר ראשון, תואר שני, תעודת הוראה, ד"ר וכד'. הקורס לא מניח ידע מוקדם ולא תהיה בו חובה של קריאת אנגלית. 

הקורס יילמד בהיקף של 4 שש"ס (4 נקודות) והוא דורש בממוצע כ- 4 – 5  שעות השקעה בשבוע למשך 13 שבועות.  גם מי שזקוק רק ל – 2 שש"ס (2 נקודות) יכול לקחת אותו אבל היקף הדרישות זהה.

בנוסף יצרנו גם קורס "טעימה" שפתוח כבר כעת שנקרא: "טעימה ממרחבי האכפתיות בחינוך" (קישור לטעימה מהקורס) המציג חלק קטן מהיחידות של הקורס המלא ומאפשר היכרות עימו.

מוזמנים להציץ בקדימון הקורס

תהנו,

פרופ' עפרה מייזלס ויפית אורבך, אוניברסיטת חיפה