ד״ר אריה קיזלברכות לראש החוג ללמידה, הוראה והדרכה, ד׳׳ר אריה קיזל שנבחר לנשיא ICPIC האגודה הבינלאומית לפילוסופיה עם ילדים.
ICPIC הוא הארגון הבינלאומי המרכזי, העיקרי והחשוב לפילוסופיה עם ילדים והוא מאגד בתוכו מאות אקדמאים ומומחים בתחום חקירה פילוסופית של ילדים מכל רחבי העולם. הארגון הוא המטריה הבינלאומית לארגונים המקומיים-לאומיים העוסקים בתחום והוא מארגן מדי שנתיים את הכנס המרכזי שבו מוצגות מיטב עבודות המחקר ועבודות השדה בתחום וכן מוציא את כתב העת המרכזי Childhood and Philosophy ויוזם שורה ארוכה של פעילויות נוספות.
ד"ר אריה קיזל קיבל את הידיעה המשמחת על בחירתו ברוב גדול על ידי חברי האגודה מכל רחבי העולם בעת שהציג עבודת מחקר שלו בכנס האירופי לפילוסופיה עם ילדים באוסטריה וימים ספורים לפני שהוא עומד להוביל את הסדנא הבינלאומית השנתית לפילוסופיה עם ילדים.


לאתר האגודה הבינלאומית לפילוסופיה עם ילדים (בחלון חדש)

לאתר האישי של ד"ר אריה קיזל לחץ כאן (בחלון חדש)

לכתבה מה"ג'רוזלם פוסט" אודות המינוי (בחלון חדש)

ד״ר אריה קיזלברכות לד"ר אריה קיזל ראש החוג ללמידה, הוראה והדרכה שנבחר להיות כותב אורח בגיליון המיוחד של כתב העת האקדמי השפיט Childhood and Philosophy  שהוצא בעקבות הכנס הבינלאומי הדו-שנתי של האגודה הבינלאומית לפילוסופיה עם ילדים International Council of Philosophical Inquiry with Children  שנערך בקיץ האחרון במדריד. בכנס השתתפו מאות אקדמאיים העוסקים בפילוסופיה עם ילדים – תחום המבקש לחקור את הדיאלוג הנוצר בקהילת חקר פילוסופית של ילדים סביב סוגיות כמו חשיבה ביקורתית, חשיבה יצירתית וחשיבה אכפתית. מאמרו פורסם בסוף השבוע בכתב העת.
לכתיבת הגיליון המיוחד, שנפתח במאמרו של פרופ' גרט ביאסטה, אחד מגדולי הפילוסופים של החינוך כיום, הוזמנו לכתוב 15 אקדמאיים שהינם מהשורה הראשונה של המומחים בתחום פילוסופיה עם ילדים מכל רחבי העולם ובהם כאמור גם ד"ר קיזל. מאמרו “Existing in the world: but whose world—and why not change it?”  מתכתב בביקורתיות עם תפיסתו של פרופ' גרט ביאסטה ומציע נקודת מבט המבקשת לאפשר לילדים כלים לחשוב באופן ביקורתי על העולם כדי להציע אפשרות של שינוי וזאת תוך שילוב התפיסה היהודית של "תיקון עולם".
לקריאת המאמר

לקריאת המאמר לחצו כאן (בחלון חדש)

לאתר האישי של ד"ר אריה קיזל לחץ כאן (בחלון חדש)

Menu