העיר לונדון עם סמליל הכנסאנו שמחים לברך את חברי וחברות  הסגל, הסטודנטים והסטודנטיות והבוגרות של המגמה לטכנולוגיות בחינוך, החוג להוראה, למידה על ההשתתפות הפעילה בכנס מדעי הלמידה הבינלאומי - 3th International Conference of the Learning Sciences (ICLS).

הכנס יתקיים ב 23-27 ליוני, 2018 בלונדון.

אנחנו מאחלים הצלחה רבה למציגים, למציגות ולשותפיהם:
פרופ' דני בן-צבי, ד"ר שרית ברזלי, מיכל דביר,  ד"ר אילנה דובובי, ד"ר יותם הוד, אסנת זוהר, חוה בן-חורין, ד"ר שרונה ט. לוי, ד"ר שירי מור-הגני, ד"ר עדי קידרון, פרופ' יעל קלי וד"ר אורנית שגיא


Mor-Hagani, S. & Barzilai, S. (2018). Reflecting on Epistemic Ideals and Processes: Designing Opportunities for Teachers’ Epistemic Growth. Paper to be presented at the 13th International Conference of the Learning Sciences (ICLS), London, UK.

Duncan, R. G., Chinn, C. A., & Barzilai, S. (2018). Problematizing and expanding our conceptualization of evidence in science instruction. Paper to be presented at the 13th International Conference of the Learning Sciences (ICLS), London, UK.

Chinn, C. A., Duncan, R. G., Barzilai, S. & Rinehart, R. (2018). Analyzing Epistemic Growth: Applying the AIR Model to Promote and Analyze Epistemic Cognition. Full day workshop at the 13th International Conference of the Learning Sciences (ICLS), London, UK.

Hod, Y., Ben-Zvi, & Dvir, M. (2018). Interconnecting Knowledge, Experience, and Self in Humanistic Knowledge Building Communities. Paper to be presented at the 13th International Conference of the Learning Sciences (ICLS), London, UK.

Hod, Y., Yuan, G., Zhou, H., & Zhang, J. (2018). Taking on the Challenges of Learning in the Digital Age:

Grade 5 Students’ Mindsets and Strategies in Knowledge Building Communities. Paper to be presented at the 13th International Conference of the Learning Sciences (ICLS), London, UK.

Anderson, E., Gupta, A., Philip, T., Markauskaite, L., Kali, Y., Goodyear, P., Hjorth, A., & Levrini, O. (2018). Knowledge Analysis Outside the STEM Classroom. Symposium at the 13th International Conference of the Learning Sciences (ICLS), London, UK.

Kidron, A., Eylon, B-S., Gerard, L., Toutkoushian, E., Ryoo, K., Bedell, K., Swearingen, A., Clark, D., Virk, S., Barnes, J., Adams, D., Ben-Horin, H., Kali, Y., Tal, T., Sagy, O., Acosta, A., Slotta, J., Matuk, C.,  Hovey, C.,  Hurwich, T., Sarmiento, J. P., Chiu, J., Bywater, P., Hong, J., Osborne, J., Laurillard, D. (2018). Knowledge Integration in the Digital Age: Trajectories, Opportunities and Future Directions. Symposium at the 13th International Conference of the Learning Sciences (ICLS), London, UK.

Zohar, A.R. & Levy, S.T. (2018). The ELI-Chem Simulation: Grasping Chemical Bonding by the Hands. In D. Abrahamson (chair), Moving Forward: In Search of Synergy Across Diverse Views on the Role of Physical Movement in Design for STEM Education. In Rethinking learning in the digital age: Making the Learning Sciences count: The International Conference of the Learning Sciences (ICLS) 2018. London: International Society of the Learning Sciences.

Zohar, A.R. & Levy, S.T. (2018). Making Energy Easy: Interacting with the Forces Underlying Chemical Bonding Using ELI-Chem Simulation. Poster to be presented at the 13th International Conference of the Learning Sciences (ICLS), London, UK.

Dubovi, I., Levy, S.T., Levy, M., Zuckerman-Levin, N., & Dagan, E. (2018). “But we don’t have Beta-cells”: Agent-based models to support Health Education. In Rethinking learning in the digital age: Making the Learning Sciences count: The International Conference of the Learning Sciences (ICLS) 2018. London: International Society of the Learning Sciences.

המלגאית עם קמיליה וולנר שתי סטודנטיות לתואר שני בחוג ללמידה, הוראה והדרכה זכו בפרס דן וולנר לעבודות מחקר בתחום פילוסופיה עם ילדים. זו השנה הראשונה שהפרס מחולק מטעם הפורום האקדמי הישראלי לפילוסופיה עם ילדים במגמה לפיתוח פדגוגי של מערכות חינוך.
הפרס נתרם על ידי משפחתו של דן וולנר ז"ל שנכחה באירוע. קמיליה וולנר, אלמנתו אמרה: "אהובנו דני הלך לעולמו לפני שנתיים. מתוך רצון להנציח את זכרו וליצור המשכיות לעשייה המקצועית שלו, בחרנו להעניק מלגות צנועות לסטודנטים, שיציגו עבודות טובות בתחומים המקדמים ערכים דמוקרטים של שוויון, זכויות האדם ודו קיום- ערכים, שהיוו את תפיסת עולמו של דני. תפיסה שהיה בה תמהיל די נדיר של מחויבות עמוקה לגורל העם היהודי ומדינת ישראל  ובד בבד מחויבות לעשיית צדק ורגישות גבוהה לסבלם של אחרים, בני אנוש ועמים. העשייה המקצועית של דני נחלקה לשתי תקופות- בראשונה עסק בתחום הניהול והשיווק בתעשייה. שם קצר הישגים רבים והשניה - אליה הגיע אחרי משבר בריאותי, שהוביל אותו להחלטה לעסוק באופן ישיר בפעילות ש"תהפוך את העולם למקום טוב יותר".
קמיליה וולנר הוסיפה: "דני הקים את 'מיעוטים בישראל', חברה, שפעלה בשיתוף עם האיחוד האירופי וגורמים נוספים, לטובת קיום פעילויות המקדמות דו קיום, זכויות אדם והעצמת אוכלוסיות מוחלשות. במסגרת 'מיעוטים בישראל' היה שותף ומוביל של פרויקטים רבים ומגוונים בארץ ובמדינות הים התיכון, במרביתם השתתפו בני נוער וצעירים מחלקים שונים של החברה. אנו רואים בהענקת מלגות לאנשים צעירים, שבחרו לעסוק בנושאים אלו המשכיות לפועלו של דני בדרך להגשמת החלום "להפוך את העולם למקום טוב יותר".
דיקן הפקולטה לחינוך, פרופ' חנן אלכסנדר, אמר בטקס כי הוא רואה בפרס חשיבות מיוחדת בעיקר בגלל שהוא מוענק לשתי סטודנטיות שמשלבות מחקר אקדמי מעמיק עם עשייה רב-תחומית בשטח החינוך. ראש החוג ללמידה, הוראה והדרכה, פרופ' דני בן-צבי הודה למשפחת וולנר על נכונותה להעניק את המלגות כדי להנציח את רוחו המיוחדת של דן וולנר וברך את כלות הפרס על עשייתן האקדמית והחינוכית.
ראש המגמה לפיתוח פדגוגי של מערכות חינוך, ד"ר אריה קיזל ברך את זוכות הפרס: מרלן עבדאללה שחקרה את הפדגוגיה האלטרנטיבית ותפיסות המורות בבית הספר היסודי לבנות עיסאוויה במזרח ירושלים באמצעות תכנית פילוסופיה עם ילדים. מאמרה בתחום פורסם בכתב העת Journal of Philosophy in Schools ודורית קרשנר שכתבה עבודות מחקר על מושג המשמעות בהגותו של מתיו ליפמן, אבי פילוסופיה לילדים. קרשנר הציגה את עבודת המחקר שלה בכנס האירופי לפילוסופיה עם ילדים בגרץ שבאוסטריה באוקטובר 2017 ותציג באוגוסט הקרוב בכנס הבינלאומי של INPE שייערך בפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה.
כלות הפרס הציגו את עבודותיהן בפני המשפחה, חברי הסגל והסטודנטיות לתואר שני במגמה לפיתוח פדגוגי של מערכות חינוך.

לאלבום התמונות של הענקת הפרס לחץ כאן (בחלון חדש)

לאתר המגמה לפיתוח פדגוגי של מערכות חינוך לחץ כאן (בחלון חדש)

שי אולשר ומיכל ירושלמייוזמה הקורמת עור וגידים בשנים האחרונות היא מערכת ממוחשבת שבמסגרתה פותרים התלמידים תרגילים בזמן השיעור ובכך מספקים למורה תמונת מצב עדכנית ופרסונלית בנוגע לרמתם, כמו גם הקשיים הספציפיים שעמם הם מתמודדים. מאחורי המערכת עומדים פרופ' מיכל ירושלמי וד"ר שי אולשר מהחוג לחינוך מתמטי באוניברסיטת חיפה, והמערכת החדשנית היא פרי של שיתוף פעולה בין משרד החינוך וקרן טראמפ. המערכת נמצאת כרגע בשלב פיילוט בכמה כיתות ברחבי הארץ. "המטרה במערכת הזו היא לקבל קצת יותר מידע על התלמיד מאשר אם הוא צדק או טעה", אומר ד"ר אולשר. "לכן אנחנו שואלים יותר שאלות שיש להן כמה פתרונות. מה שאנחנו מנסים לעשות זה לנתח את העבודה של התלמיד בצורה שתיתן לנו את המידע עליו, כך אנחנו יכולים להשוות בין התשובות ולנהל דיון שהוא מעבר לתשובה עצמה, ולהרחיב את היריעה. אני רוצה לאפשר את הדיון על התכונות המתמטיות של כל שאלה, וגם לאפיין את התשובות של התלמידים שלי".
אלי הורביץ, מנכ"ל קרן טראמפ: "שאלת מיליון הדולר של החינוך בכלל ושל חמש היחידות במתמטיקה בפרט היא איך ללמד ברמה גבוהה, בלי להתפשר, אבל בו בזמן לתת מענה אישי לכל תלמיד. מה יכולה לעשות מורה שהתלמידים בכיתה שלה לא מגיעים במידה אחת, כל אחד לומד וחושב אחרת, כל אחת עם היכולות והקשיים שלה? תוכנית המרא"ה של אוניברסיטת חיפה היא דרך קלינית חדשנית שרותמת את הטכנולוגיה של המאה ה-21 כדי להתמודד עם האתגר ולאפשר למורים גם ללמד ברמה גבוהה וגם לחנוך לנער לפי דרכו".

לקריאת הראיון באתר Ynet לחץ כאן (חלון חדש)

כריכת הספר להעיד על העדיםהפקולטה לחינוך מברכת את ד׳׳ר דנה אמיר, מהחוג לייעוץ והתפתחות האדם לרגל צאת ספרה, בהוצאת מאגנס.כריכת הספר

תקציר הספר:

להעיד על העדים עוסק בארבעה מודוסים של עדות טראומטית, שכל אחד מהם מדגים התייצבות אחרת מול האירוע הטראומטי: המודוס המטפורי, המאפשר תנועה בין עמדת הקורבן ועמדת העד; המודוס המטונימי, המשמר את החיבור לאירוע הטראומטי באמצעות החזרה; המודוס האקססיבי, הממקם את הטראומה בתוך פורמלין רטורי שאינו מאפשר גישה חיה אליה והמודוס המוזלמני, המפרק את החשיבה והשפה. המודוסים השונים מודגמים בפרקי הספר השונים באמצעות קריאה מקרוב של עדויות ניצולים, ממואר ויצירות ספרות וקולנוע.

Menu